CO JE CHIPTUNING?

Chiptuning je aktualizace softwaru v řídící jednotce motoru - nastavení diagnostických parametrů jednotky, kterou pro svůj chod používají všechny motory od roku 1998 - 2024.

Aktualizací lze bezpečně docílit navýšení výkonu až o 30 kW, kroutícího momentu až o 120 NM a dochází zároveň ke snížení spotřeby až o 2 litry / 100 km - vše dle typu motoru.FAQ - často kladené dotazy:


Jde udělat chiptuning i na mém automobilu?

Aktualizace je možná u všech automobilů od roku 1998 do 2023 - naftových i benzínových (LPG,CNG) motorů, vše probíhá elektronicky přes notebook.


Jak je možné, že se zvýší výkon a sníží spotřeba paliva?

Tím, že má motor vyšší výkon a větší krouticí moment jde s vozidlem jezdit v nižších otáčkách, není potřeba často podřazovat na nižší rychlostní stupeň - při zrychlení, předjíždění a tímto způsobem jde uspořit až 2 litry paliva - dle typu motoru.


Je chiptuning bezpečný a nesníží se životnost motoru, dílů a musím mít lepší brzdy, spojku nebo jiné díly?

Vzhledem k individuální úpravě pro každou řídící jednotku a rezervám od výrobce se životnost motoru ani dílů nikdy nesnižuje, je bezpečný a naopak dochází k menšímu opotřebení, protože není vozidlo díky vyššímu výkonu tolik zatěžováno, tím pádem není potřeba pořizovat lepší brzdy, spojku ani jiné díly.


Jak je to s emisemi, kouřivostí a STK?

Každá úprava splňuje emisní předpisy platné v EU, na STK tedy není problém a auto po úpravě nedýmí pokud tomu tak bylo i před úpravou.


Při kolika kilometrech je vhodné vůz upravit?

U nabízené úpravy je jedno, zda je vůz nový nebo jestli má najeto přes 400 000 km, vždy se zvolí optimální hodnoty navýšení výkonu podle stavu auta.


Jde úprava softwaru vrátit zpět do původního stavu?

Samozřejmě jde, například při prodeji vozu je možné nahrát původní software a uvést kdykoliv auto do stavu, v jakém bylo před úpravou.


Je překážka automatická převodovka nebo DPF filtr, nesnižuje se životnost?

Je jedno jestli je vozidlo vybaveno manuální nebo automatickou převodovkou (DSG nebo jinou) a DPF filtr není problém, životnost se nesnižuje.


Proč je cena úpravy nižší oproti konkurenci?

Protože je každá úprava řešena individuálně, není potřeba kupovat software od jiné firmy a platit za něj. Díky tomu je nabízena maximální kvalita za nejnižší možnou cenu.
Dle zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích navýšení výkonu o více než 20% nesplňuje požadavky silničního zákona a úpravy jsou určeny jen ke sportovním účelům. Všechny informace na stránkách mají jen informativní charakter, nejsou veřejnou nabídkou dle Občanského zákoníku.

.